RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) – wzmocniona konstrukcja nadwozia, która zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo Tobie i Twoim Pasażerom

 
Podczas kolizji najważniejszymi zadaniami z punktu widzenia bezpieczeństwa jest pochłonięcie energii zderzenia i zachowanie kabiny pasażerskiej w całości. W celu spełnienia tych dwóch założeń konstruktorzy Mitsubishi Motors opracowali nowatorską konstrukcję nadwozia RISE. Konstrukcja RISE zakłada zastosowanie stali o zwiększonej odporności na rozciąganie w kluczowych elementach nadwozia (m.in. podłużnice, progi, słupki dachu oraz elementy pasa tylnego). Dzięki temu możesz mieć pewność, że podczas zderzenia czołowego, bocznego czy uderzenia w tył nadwozie samochodu pochłonie energię, tak aby ograniczyć obrażenia pasażerów.

 

 

 rise.jpg [57.42 KB]

 

 

 

Super Select – elektronicznie sterowany napęd na 4 koła

 
System napędu na 4 koła Super Select jest unikalnym rozwiązaniem, niedostępnym w pojazdach terenowych konkurencji. Dzięki zastosowaniu centralnego mechanizmu różnicowego kierowca może korzystać z dobrodziejstw napędu 4x4 nie tylko w warunkach jazdy terenowej, ale również podczas podróżowania po drogach utwardzonych. Napęd typu Super Select pozwala kierowcy na szerokie możliwości wyboru trybów jazdy – od wariantu w którym napędzane są tylko koła tylnej osi po przeznaczony do ciężkich warunków terenowych tryb napędu 4x4 z blokadą centralnego mechanizmu różnicowego oraz reduktorem. To sprawia, że Super Select jest najbardziej uniwersalnym ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku. W Polsce napęd typu Super Select można spotkać w modelach L200 oraz Pajero.

 

 przekladki_33_pajero.jpg [121.13 KB]

 

 

 

S-AWC – wysoka wydajność i łatwość obsługi, gwarantujące przyjemną i bezpieczną jazdę

 
Układ S-AWC (Super All Wheel Control) to najbardziej zaawansowany napęd 4x4 dostępny obecnie w samochodach typu SUV z logo Mitsubishi Motors. Podstawową różnicą pomiędzy systemem S-AWC a rozwiązaniem AWC (All Wheel Control) jest wykorzystanie układu hamulcowego przedniej osi w celu dodatkowej stabilizacji toru jazdy samochodu np. podczas pokonywania zakrętów. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu ryzyko utraty kontroli nad samochodem zostało istotnie ograniczone. Na polskim rynku system napędu na 4 koła S-AWC dostępny jest w modelu Eclipse Cross.

   

 sawc.jpg [98.29 KB]

 

 

 

PHEV – oszczędność energii i niezawodność dzięki połączeniu konwencjonalnego silnika spalinowego oraz silników elektrycznych

 
Technologia PHEV (Plug-In Hybrid EV) zapewnia Ci płynną i komfortową jazdę. System automatycznie dopasowuje się do warunków jazdy i oczekiwań kierowcy. Przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc (np. podczas jazdy miejskiej) samochód porusza się wyłącznie za pomocą silników elektrycznych . W sytuacji, gdy rośnie zapotrzebowanie na moc lub poziom naładowania baterii trakcyjnej jest niski, system przełącza się w szeregowy tryb hybrydowy – wówczas samochód napędzany jest przez silniki elektryczne, a ładowanie akumulatora trakcyjnego odbywa się poprzez silnik spalinowy. Podczas jazdy z wyższymi prędkościami (np. poza miastem) najbardziej efektywnym jest tryb równoległy, w którym główny ciężar napędzania samochodu spoczywa na silniku spalinowym. Podczas wytracania prędkości silniki elektryczne pełnią funkcję generatorów prądu doładowując baterię trakcyjną. Wszystko to w trosce o jak najniższe zużycie energii i jak najlepsze wrażenia z jazdy.

 

 phev.jpg [138.09 KB]

 

 

 

MIVEC – Sterowany elektronicznie system zmiennych faz rozrządu

 
W Mitsubishi Motors od dawna szukamy rozwiązań, które pozwolą na osiągnięcie wysokiej mocy maksymalnej, niskiego zużycia paliwa i niskiej emisji spalin. Dlatego właśnie inżynierowie Mitsubishi opracowali system MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve Timing Electronic Control), czyli system zmiennych faz rozrządu. Po raz pierwszy rozwiązanie tego typu zostało zastosowane w 1992 roku w modelu Mirage, a od tego czasu stale dodajemy do niego ulepszenia, aby zapewnić jeszcze większą wydajność. W zależności od modelu samochodu system MIVEC może być rozszerzony o regulację wzniosu zaworów, co dodatkowo poprawia osiągi i zużycie paliwa.

 

 mivec.jpg [61.71 KB]

 

 

 

Stacja multimedialna SDA – idealne połączenie Twojego smartfona z Twoim samochodem

 
Stacja multimedialna SDA (Smartphone Link Display Audio) jest prawdziwym przedłużeniem Twojego smartfona. Integruje go z Twoim samochodem, tworząc zgrany duet pomocny podczas każdej podróży. Dzięki temu, na wyświetlaczu Twojego auta, możesz uzyskać dostęp do kompatybilnych aplikacji telefonu, korzystać z map, nawiązywać połączenia, wysyłać i odbierać wiadomości oraz słuchać muzyki. Najważniejsze jednak, że jednocześnie Twoje oczy pozostają skupione na drodze.

 

 sda.jpg [124.76 KB]